Класифікація слухових апаратів

Доктор

Людині, яка вперше відчула проблеми зі слухом і вирішила придбати слуховий апарат, дуже важко визначитися - який же апарат йому необхідний. У продажу їх так багато, що розбігаються очі. Спробуємо розповісти про основні типи слухових апаратів.

Сучасні слухові апарати розрізняються за місцем носіння і за способом обробки сигналу в підсилювачі.

За типом корпусу слухові апарати діляться на завушні і внутрішньовушні.


Завушні слухові апарати - BTE (Behind-The-Ear)

Завушні слухові апарати - це класичні апарати для компенсації будь-яких втрат слуху. Для сучасних завушних апаратів характерний мініатюрний розмір і оригінальний дизайн. Однак слід пам'ятати, що чим потужніший слуховий апарат, тим розмір його більше. Всі вони, як правило, оснащені котушкою індуктивності і пристосовані до роботи з навчальним обладнанням і звукопідсилюючою технікою, а також з мобільними телефонами.

Незаперечною перевагою завушних слухових апаратів є те, що вони дуже невибагливі в роботі і при дбайливому догляді за ними можуть обходитися без регулярного профілактичного та сервісного обслуговування. Тому за відсутності у Вас в місті сервісного центру з обслуговування слухових апаратів рекомендується купувати саме завушні слухові апарати.

Завушні слухові апарати повинні бути доповнені індивідуальною вушною вкладкою. Вона забезпечує кращу акустику і знижує відчуття дискомфорту від присутності у вусі чужорідного тіла.

Останнім часом з'явився цілий клас слухових апаратів для «відкритого слухопротезування». Вони спеціально створені для людей з незначною втратою слуху, що зазнають труднощі з розбірливостю мови в галасливій обстановці. Оригінальний дизайн цих слухових апаратів, практично невидимий і це робить їх дуже привабливими.


RIC (Reciver-In-Canal) - це новий тип слухових апаратів, який підходить людям з порушеннями слуху від помірного до тяжкого ступеня.На відміну від типу BTE, ресивер в слухових апаратах типу RIC, вставляється у вушну вкладку, а не в корпус, що дозволяє зменшити розмір слухового апарата. Тип RIC складається з трьох частин: корпусу за вухом, тоненькою трубочки і ресивера. Ресивер безпосередньо розміщуєтся в самому слуховому проході. Незважаючи на свою компактність, слухові апарати типу RIC є потужними і повністю автоматичними.


Внутрішньовушні слухові апарати

Внутрішньовушні слухові апарати виготовляються індивідуально по зліпку зовнішнього слухового проходу пацієнта. За місцем розташування вони, в свою чергу, поділяються на:

  • Внутрішньовушні слухові апарати - ITE (In-The-Ear)
  • Внутрішньоканальні слухові апарати - ITC (In-The-Canal)
  • Повністю приховані в каналі - CIC (Completely-In-The-Canal)

ITE - найбільш значні за розмірами і потужності слухові апарати. Ці апарати можуть бути оснащені не тільки регулятором гучності, а й індукційню котушкою, що дозволяє пацієнтові використовувати різну звукопідсилюючу апаратуру. В їх корпусі можливе виготовлення вентильного отвору для здійснення точного налаштування слухового апарату та аерації вуха.

ITC - значно менші за розміром, але і значно менш потужні. Вони, як правило, мають регулятор гучності, але в них немає індукційної котушки. В окремих випадках можливе виготовлення вентильного отвору.

CIC - мініатюрні слухові апарати, які з вуха можна витягти тільки за спеціальну волосінь, тобто вони практично невидимі. Регулятор гучності в них відсутній. Ці слухові апарати забезпечують максимальний ефект на самих ранніх стадіях втрати слуху.

Основним обмеженням застосування внутрішньовушних слухових апаратів є їх мала потужність, а також те, що з їх допомогою можна протезувати пацієнтів з хронічними запальними процесами у вусі. Ці апарати вимагають дуже акуратного і дбайливого поводження з ними, постійного профілактичного догляду. Слід також пам'ятати, що чим менше розмір слухового каналу, тим важче непомітно розмістити слуховий апарат у вусі.


Способи обробки сигналу та налаштування

За способом обробки сигналу слухові апарати діляться на аналогові і цифрові.

За способом налаштування - і аналогові слухові апарати, і апарати з цифровою обробкою звуку, можуть бути як тримерними, так і програмованими.

У тримерних апаратах параметри налаштування регулюються за допомогою спеціальних мініатюрних перемикачів (тримерів), повертаються за допомогою викрутки. Як правило, серед цифрових апаратів - це найбільш прості й недорогі моделі завушного типу.

У програмованих апаратах параметри налаштування встановлюються за допомогою комп'ютера з використанням спеціалізованого програмного забезпечення через програматор.


//