Сама по собі індивідуальна вушна вкладка - це складна акустична конструкція. Досвідчений спеціаліст по налаштуванню слухових апаратів завжди використовує акустичні характеристики індивідуальної вкладки при налаштуванні слухового апарату.
Вкладка виготовляється за зліпком зовнішнього слухового проходу, точно відповідає йому за формою і тому не натирає вухо.
Перед тим, як вставити вушну вкладку у вухо, спочатку вимкніть слуховий апарат.
Візьміть вушну вкладку в руку так, щоб широка дуга вкладки була звернена назад, а канальна частина вкладки з трубочкою розташовувалася б внизу. Спочатку вставляйте канальну частина вкладки, розташовуючи її по осі слухового каналу. Вільною рукою злегка зволікайте вушну раковину назад і в сторони, щоб, по-перше, трохи розширити і випрямити вушний канал, а, по-друге, прибрати складки шкіри в каналі, через які вкладка нещільно сидить у вусі і які є причиною свисту слухового апарату. Вставивши вкладку у вухо, верхній його кінчик заправте під шкірну складку зовнішнього вушної раковини. Потім акуратно помістіть слуховий апарат за вухом.
Радити, як саме вставляти вушну вкладку, досить важко, так як форми і вигини вушного каналу дуже індивідуальні. Але ніколи не застосовуйте силу, шкіра в вушному каналі дуже чутлива, може з'явитися набряк або роздратування.
Перед тим, як вийняти вушну вкладку з вуха, спочатку вимкніть слуховий апарат. Потім акуратно виймайте вкладку з вуха, при цьому не тягніть за трубочку вкладки або за слуховий апарат.
Потрібно чистити вушну вкладку всякий раз, коли вона поміняє колір або на ній будуть видні сліди сірки. Обов'язково відключайте вкладку від слухового апарату під час чищення. Промивайте вкладку і трубочку теплою проточною водою, потім помістіть в склянку з мильним розчином або розчинивши в склянці води таблетку для чищення вкладок. Такі таблетки можна купити в нашому центрі слухопротезування. Залиште вкладку у склянці на 10-15 хвилин, потім знову промийте проточною водою.
Не використовуйте для чищення ватні палички або зубочистки, які можуть пошкодити вушну вкладку та трубочку.
Після промивання протріть вкладку сухою, м'якою ганчіркою. Трубочку потрібно продути маленькою спринцівкою або за допомогою груші з тонким накінечником, яку також можна придбати в нашому центрі слухопротезування. Продувати трубочку слід до тих пір, поки не зникнуть сліди вологи усередині. Якщо у вкладки є додатковий вентильний канал, продуйте і його. Необхідність в регулярному видаленні слідів вологи після носіння слухового апарату і чищення вушної вкладки викликано тим, що рідина всередині трубочки вкладиша повністю блокує звук апарату, а також викликає корозію його частин.
Слід звертати увагу на трубочку. Вона повинна бути м'яка і пружна. Якщо трубочка пожовкла або стала жорсткою, її потрібно замінити на нову.
Довжина трубочки також має значення для комфортного носіння слухового апарату. Трубочку потрібно підрізати таким чином, щоб її довжина відповідала розміру вуха. Занадто коротка трубочка може викликати неприємні відчуття натягнутості, а довга трубочка не зможе надійно утримувати слуховий апарат на вусі.
//