Дослідження слуху

Діаграма

Для чого потрібне дослідження слуху?

Методика, яка допомагає об'єктивно оцінити стан слуху і його порушення - це аудіометрія. Фактично вона являє собою оцінку гостроти слуху в сприйнятті різних звуків. Це дослідження завжди передує слухопротезуванню і може виявити порушення функції всіх відділів вуха, тобто фахівець в підсумку, буде точно знати, знижений чи ні у вас слух за рахунок порушення сприйняття рецепторами вуха.

Існує два різновиди аудіометрії:

  • мовна - виконується самим сурдологом, завжди носить елемент суб'єктивності, так як лікар - людина, у якої також є власне сприйняття звуків;
  • тональна аудіометрія - об'єктивна, інструментальна методика, при якій ступінь зниження слуху вимірюється в цифрах - децибелах.


Дослідження слуху живою мовою

Виконується для визначення здатності пацієнта чути і розуміти мову співрозмовника у звичайних умовах, а також для підтвердження правильності дослідження слуху іншими тестами.


Тональна порогова і надпорогова аудіометрія.

  1. Тональна порогова аудіометрія – це визначення слухової чутливості на звуки різної частоти. У спеціальній звукозаглушенній кімнаті, на частотах від 125 до 8000 Гц, визначається мінімальна інтенсивність звуку, яка викликає слухове відчуття. Дослідження проводиться за допомогою спеціального пристрию - аудіометра.
  2. Оцінка слуху за допомогою спеціальної апаратури - це звичайна процедура, яку проводить сурдолог. У більшості випадків пристрій являє собою кабіну або кімнату, повністю ізольована від зовнішніх звуків. Спочатку Вам запропонують надіти навушники для того, щоб дослідити так звану повітряну провідність. При цьому аудіометрія для кожного вуха проводиться окремо. У навушники подаються звуки різної частоти і гучності. Перед Вами буде знаходитися кнопка, на яку вам потрібно натиснути, як тільки Ви почуєте перший, тихий звук. Після цього досліджується, так звана, кісткова провідність. До черепу, найчастіше за вухом, фіксується спеціальний пристрій, який буде передавати звукові вібрації прямо у внутрішнє вухо, минаючи слуховий прохід. Після цього дослідження закінчується.
  3. Надпорогова аудіометрія проводиться для більш глибокого і точного дослідження стану слухового аналізатора. Має велике значення для правильного вибору і налаштування слухових апаратів.


Мовна аудіометрія

Мовна аудіометрія є основним методом для визначення соціального та клінічного стану слуху. Без результатів дослідження розбірлівості мови аудіограмма є неякісною і не может буті використана для підбору і налаштування слухових апаратів. Дослідження проводяться шляхом пред'явлення заздалегідь записаних на цифровий носій (МР3 плеєр) тестових слів і визначення їх розбірлівості. Результати використовують для розрахунку параметрів слухових апаратів з метою досягнення максимально можливої розбірлівості мови.


//